Merhaba arkadaşlar bugün sizlere bir mortgage kitle fonlaması projesi olan Homelend projesinden bahsetmek istiyorum. Homelend kısaca blok zinciri tabanlı bir ipotek kredisi oluşturma amacında olan bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Proje içeriğinden detaylı bir şekilde bahsetmeden önce projenin ICO derecelendirme sitelerinden Foundico’dan 10 üzerinden 9 Track ICO’dan 5 üzerinden 5 ICO RATED’den 5 üzerinden 4.3 ve ICO Holder’dan 5 üzerinden 4.19 gibi yükse puanlar aldığını ve bu yüksek puanlar almasından dolayı projeyi incelemek ve kaleme alarak sizleri de bilgilendirmek istedim.

Ev sahibi olmanın temel insan gereksinimlerinden biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Günümüz şartlarında özelliklede Türkiye’de çoğu insan, ev sahibi olabilmek için bankalardan ipotek karşılığı kredi çekerek ev sahibi olabiliyor. Bu sadece Türkiye’de değil dünyanın her tarafında böyle diyebiliriz. Örneğin Amerika’da her yıl ortalama 8 Milyon kişi konut yani mortgage kredisi kullanıyor. Bu rakam Amerika nüfusuna göre azımsanmayacak kadar fazla diye düşünüyorum. Ayrıca Amerika mortgage piyasası yaklaşık olarak 14 Trilyon Dolar değerinde ve bu global piyasanın 2018 yılı sonuna doğru toplamda 31 Trilyon Dolar değerine ulaşması bekleniyor. Homelend projesi ise bu alanda faaliyet göstermek isteyen ve sektörün eksikliklerini tespit ederek Mortgage sektörünün sosyal ve ekonomik yönden merkezi olan bir sektör olmasına rağmen kredi sistemlerinin oldukça ilkel kaldığını belirtmiş ve hem borç alanlar hem borç verenler için olumsuzluklar olduğu ve kredi kriterlerini daha kolay bir hale getirerek bütün sorunlara çözüm bulduklarını belirterek ortaya çıkmış bir proje…

Peki Homelend Projesi nasıl çalışır?

Homelend Projesi Distributed Ledger Technology(DLT) yani Türkçesiyle dağıtılmış defter teknolojisi kullanarak ve blockchain sistemi üzerinden akıllı sözleşmelerden yararlanarak bireysel borç alanlarını ve borç verenleri uçtan uca bir araya getirerek platformda birleştirerek çalışıyor.

Projenin Avantajları:

-    Manuel ve uzun ayrıca aerodinamik ve verimli olması

-    Belirsizlik ve aksaklıklara karşı Şeffaf ve Kullanıcı Dostu olması

-    Borç alanlar ve borç verenler için maliyetleri azaltarak bunlar arasındaki mesafeyi en aza indirmek amacında olması

-    Güvenilir ve Güvenli olması

Sonuç olarak ben Homelend projesini diğer projelerden biraz daha ön planda tutuyorum. Nedeni ise birçok insana birçok yeni evlenen gence ve ev alma hayali kuran ama alamayan birçok insanın ev sahibi olması konusunda bankaların birçok olumsuz durumlarından kurtaracağını düşündüğüm bir platform olduğu için. Ayrıca projenin takım ve danışman kadrosu konusunda oldukça ön planda olduğunu belirtmek istiyorum. İçlerinde alanlarında uzman ve uzun yıllar sonucu edinilmiş tecrübeleri olan üyeler mevcut. Ben projenin ilerleyen dönemlerde adından söz ettireceği inancındayım ancak tabi ki bu takımın çalışması ve hedefleri ile alakalı. Sizlerde projeye yatırım yapmayı düşünüyorsanız. Makalemin alt kısmında proje ile alakalı sosyal medya platform linkleri ve projenin Whitepaper’ını paylaşacağım oralardan ayrıntılı bir şekilde araştırma yapabilirsiniz. Görüşmek üzere…

Token ve ICO Bilgileri: Projenin token adı The Homelend Token, token sembolü ise HMD olarak adlandırılmış. HMD Token, Peer to peer kredi platformuna güç sağlayan tokendir. Birleştirilmiş ve güvenli, sorunsuz ve kullanıcı dostu olarak iş akışında önemli bir rol oynar.

• Token İsmi: HMD

• Token Fiyatı: 1600 HMD = 1 Ethereum

• İCO Ödeme Yöntemleri: Dolar, Bitcoin ve Ethereum

• Platform: Ethereum Tabanlı ERC-20

• Soft Cap: 5,000,000 Dolar

• Hard Cap: 30,000,000 Dolar

• Total Supply: 250,000,000


Ön Satış dönemi 1 Mart 2018 tarihinde başlamış ve hala devam ediyor. 1. Hafta %20, 2. Hafta %15, 3. Hafta %10, 4 ve sonraki haftalarda bonussuz alım fırsatları mevcut.

Token tahsisi: %28’lik bölüm Ön-Satış, %36’lık bölüm Topluluk satışı, %20 Rezerve yani yedekleme %8’lik bölüm danışmanlar ve bounty programına %8’lik bölüm ise kuruculara ayrılmış.

Gelirlerin Kullanımı: %25’lik bölüm genel yönetime, %40’lık bölüm gelişmeye, %35 lik bölüm ise pazarlamaya ve topluluk binasına ayrılmış.

Homelend Hakkındaki Linkler

Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/HMDHomelend/

Twitter Sayfası: https://twitter.com/HomelendHMD

Web Sitesi: https://www.ingotcoin.io

White Paper: https://homelend.io/files/Whitepaper.pdf

ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3407541.0

Bitcointalk Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3407877.0

Github: https://github.com/HomeLend

Reddit: https://www.reddit.com/r/Homelend/

Medium: https://medium.com/homelendblog

Telegram: https://t.me/HomelendPlatform

Author: drogbacrash1

Bitcointalk Kullanıcı Linkim: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1275338