Herkes bugünü rahat ve kimseye muhtaç olmadan yaşamak ister. Bunun için iyi bir gelir, huzurlu bir aile ve sağlık yeterlidir. Bugün yaşam şartlarında zorda olsa yatırım yapmak için birikim yaparız. Gelecek kaygısı taşıdığımızdan dolayı da yatırımlarımızı çok bilinçli yapmak isteriz. Yatırım yaparken herkes kendi bildiği ve kendince sağlam gördüğü alanlar yatırım yaparız. Yatırım alanları da yerli para, döviz, altın, hisse senedi, fon, tahvil gibi yatırım araçları olacağı gibi başka emtiyalarda olabilir. Bunlardan anlamayan ya da bu sektörleri riskli gören insanlarda emlak ya da arsa alanlarına yatırım yapmayı tercih eder. Yatırımlarımızı hangi alanda yaparsak yapalım depolama sorunu yani nerede bekleteceğiz kaygısı bizlere küçük bir belirsizlik duygusu yaşatır. Çünkü birikim ve yatırımlarımızın çoğu gayrimenkul sektörü dışında dijital ortamda saklanır.

Dijital dünyada sınırların kalktığı herkesin her türlü bilgiye ve ürüne ulaştığı bir ortamda güvenlik zafiyeti bizleri korkutuyor. Kötü niyetli bilgisayar uzmanları bilgilerimizi ya da birikimlerimizi çalabilir. Bunun için teknolojinin bizlere sunduğu ve son zamanlarda pek çok sektörde kullanılan Blockchain Teknolojisi çözümler üretiyor. Bu platformun merkezi olmayışı, şeffaf bir yapıya sahip olması, yüksek güvenlik sağlaması ve hızlı olmasından dolayı tercih ediliyor ve geleceğin platformu olarak nitelendiriliyor. Yine bu platformda oluşturulan kripto para dediğimiz dijital paralarda yatırım için bizlere yeni seçenekler sunuyor. Hem kişisel bilgilerimizin, hem yatırımlarımızın ve eğer varsa kripto paralarımızın saklanmasında ve güvenliğinden emin olmamızı sağlayacak yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere. EVEREST Platformu bu endişeleri giderecek çözümler sunuyor bizlere. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://everest.org/internet adresinden ya da https://everest.org/wp-content/uploads/2018/08/Everest_whitepaper.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

EVEREST, çok paralı bir cüzdan olan EverWallet ve yerli bir biyometrik kimlik sistemi olan EverChain ile büyük ölçüde ölçeklenebilir bir ödeme çözümü olan EverChain'i içeren merkezi olmayan bir platformdur. Everest, kullanıcı kimliği verilerini, dokümantasyonunu ve biyometrisini saklamak ve onaylamak için merkezi olmayan bir dijital kimlik sistemi kurmuştur. Başka bir deyişle, EverID, çok paralı bir cüzdan, dijital ve biyometrik kimlik ile büyük ölçüde ölçeklenebilir bir ödeme çözümü içeren yeni bir ekonomi için merkezi olmayan bir platform oluşturacak.


Kimlik Ağı, herkesin sahip olduğu özerk, dayanılmaz, merkezi olmayan bir ağ olacaktır, sonsuza kadar çalışacak ve SDG 6'yı kendi yazılımına dahil edecektir. Bu, insanların kendi kimlik verilerini, merkezi olmayan kimliklendirme platformu ve blockchain teknolojisine dayalı maliyet aktarım çözümleri ile yönetmelerini ve korumasını sağlar. Her bir kişi için bazı biyometrik bilgiler, kimlik ağına kaydedilir ve saklanır. Ulusal kimlik kartları, SIM kartlar, pasaportlar, seçmen kimlik kartları, vb. Dahil olmak üzere eski kimlik belgeleri, iddiayı kronolojik sırada imzalayarak üçüncü bir tarafın onaylanmasıyla birlikte tutuklandı.

Everest'in yapısı dört noktadan oluşmakta ve bunları kısaca açıklarsak:

1. Kimlik Ağı Vakfı: kullanıcının yararı için kimliği yönetecek kar amacı gütmeyen bir ağdır. Bu ağ, kullanıcıların kişisel verilerini tam olarak kontrol etmelerine izin verirken, bilgiye erişim, kullanıcının izni olmadan diğer kullanıcılarla sınırlıdır.

2. EverID, Identification System: Veri girme, kontrol etme, güncelleme ve saklama özelliklerine sahip bir mobil uygulamadır. % 100 doğrulukla kimliği doğrulayarak EverID, sızıntı, dolandırıcılık, sürtünme, doğrulama ve veri erişim maliyetlerini azaltır. Sistem, biyometrik ve diğer veriler aracılığıyla kimliğinizi doğrulayıp doğrulayabilmenizi sağlayan gelişmiş özelliklere ve işlevselliğe sahiptir. Bu sistem sayesinde finansal işlemler, mülkiyet devri ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

3. EverWallet, Ever Dijital cüzdan: yerleşik bir belge deposuna sahip, çok para bir dijital cüzdandır. Cüzdan birçok şifrelemeyi destekliyor, ancak yine de EverID belgelerini saklamanın bir işlevi var.

4. EverChain, Ever zincir: blockchain tabanlı işlem sistemi, Bu teknoloji, Ethereum blockchain'deki işlemleri kaydeder. Bu blockchain teknolojisini ve akıllı sözleşmeleri kullanarak tüm süreçler ve işlemler tamamen şeffaf ve güvenli olacaktır. Bütün taraflar için işbirliği sağlar.

Everest platformu, uluslararası en büyük bankalar, hükümetler, finansal hizmet sağlayıcıları ve STK'lar tarafından oluşturuldu ve test edildi. Üç tamamlayıcı ve birbirine bağlı çözüm, büyük kuruluşların, banka hesapları olmayan, sahtekârlığı ve sızıntıyı azaltan milyarlarca insana kârlı şekilde ulaşmalarını ve fonların doğru insanlara gönderilmesini ve kullanıcıların dünyanın herhangi bir yerinden para göndermesine olanak sağladığını doğrular.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Simge: ID

Platform: Ethereum

Standart: ERC20

Toplam jeton sayısı: 800 milyon

Satılık Jetonlar: 296 685 341 ID (% 37)

ICO fiyatı: 0,09 USD

Kabul edilen para birimleri: BTC, ETH, USD

Yumuşak kap: Hayır

Hardcap: 20.000.000 ABD Doları

Ön satış: 13 Ağustos 2018

Ana Satış: 4 Eylül 2018 ile 2 Kasım 2018

Beyaz liste: hayır

KYC: Evet

Min Kişisel Kap: 10.000 USD

Maks Kişisel Kap: 2.000.000 USD

Katılmayan Ülkeler: Çin, Kore, Pakistan


YOL HARİTASI:TAKIM:Bilginin, bilgi depolamanın ve bunların güvenliğinin çok önemli olduğu ve her şeyin dijital ortamda yapıldığı bu zamanda bunlara çözüm getiren bu platformun başarılı olması hepimiz için çok değerli olacak. Kendimizi dijital ortamda güvende hissettirecek bu projenin ICO aşamasına katılmak ve daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.


Web Sitesi: https://everid.net/

Teknik İnceleme: https://everid.net/wp-content/uploads/2018/07/ever_id_whitepaper-1.pdf

Ann Konu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4756978.0

Twitter: https://twitter.com/@EverID

Telegram: https://t.me/EverID

Medium: https://medium.com/@EverID

Reddit: https://www.reddit.com/r/EverID/


Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1434636