Her geçen gün kripto para üretimi artan yüksek maliyetleri nedeniyle daha az karlı hale geliyor. Bunlara örnek verecek olursak; yüksek elektrik maliyetleri, üretim için gerekli ekipmanların maliyeti olarak sıralayabiliriz. Bu sonuca istinaden de kripto para madenciliği konusunda az sayıda kişi üretim içerisinde bulunmaya devam etmekte. Fakat bir diğer kesim içinde daha fazla insan giderek kripto paralar için yapacağı ticaretler için kar amaçlı borsaları kullanmak istemekte.

Mevcut şu anda bulunduğumuz zamana baktığımızda bir çok borsa var. Fakat bunların avantajları olduğu kadar dezavantajları da anımsanmayacak kadar bulunmakta. Bu dezavantajların içinde ise en başta yüksek komisyon ücretlerinin varlığı geliyor. Bu ve bunun gibi bir çok sorunu çözmesinin yanında tamamen kullanıcı odaklı olacak bir borsa gün yüzüne çıktı. Bu yazımda sizlere bundan bahsedeceğim.

Proje Ne Hedefliyor ve Nasıl Çalışacak ?

Proje ekibi kripto yatırımcılarının en ideal koşullar altında işlem yapmalarına olanak sağlamanın dışında, madencilik konusunda da işlevselliği olacak. Yatırımcılar madencilik (mining) yaparak ayrıca fonlarına gelir sağlıyor olabilecek.

Ve bu platformun çalışmasında bazı bileşenler olacak. Bu iki bileşen ;

  • Cat Exchange - Kripto alış verişi için borsa.
  • CATT - Platformun kendi iç tokeni.

Catex borsasında kullanıcıların deneyim edinecekleri özellikleri daha önce hiçbir borsa da görememiş olmaları olacak. Özellikle madencilik (mining) alanında yapılacak olan işlemler ile bu ön plana çıkacak. Bu kullanıcıların yapabileceği işlem türü ile borsanın kendi iç tokeni olan CATT kazanımı olacaktır. Kazanılan ödülün miktarı coinlerin mülkiyetindeki payın yanı sıra blokaj süresinin süresine de bağlıdır. Bu periyottan bahsedecek olursak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • 7 günlük engelleme - platform gelirinin yüzde 50'si,
  • 15 günlük engelleme - platform gelirinin yüzde 60'ı,
  • 30 günlük engelleme - platform gelirinin yüzde 70'i,
  • 45 günlük kilit, platform gelirlerinin yüzde 80'ini,
  • 60 günlük kilit, platformun gelirinin yüzde 90'ı.

Kar miktarında kalan, ekipmanların bakımı, personellerin ödemeleri, reklam ve gelişimler için borsa tarafında kullanılmaktadır. Ayrıca platformun gelirlerinden yapılan ödemelerin tamamı günlük olarak yapılmaktadır. Bu ayrıntıda önemli bir nokta olarak görülmelidir.

Proje ekibi kripto paraların değerinin istikrarının sağlanabilmesinin öneminin farkındalar. Bu nedenle de kullanıcılar tarafından bloke edilen tokenlerin bir kısmı, bloke olma sonrasında kurtarılacaktır. Catex borasının diğer kriptp para işlem yapılan platformlardan ayırt edilmesinin en belirgin özelliklerinden biri de yatırımcıların borcun gelişim yolunu bağımsız olarak belirleyebilecekleri bir oylama isteminin var olmasıdır. Oylamada yatırımcıları tatmin edecek bir seçenek bulunmuyorsa eğer, mevcut bulunan önerilerini öne sürerek bu oylamaya katılabilirler. Bu duruma ek olarak da, bu sistemin borsadaki hızlıca çözülmesi gereken sorunların yanı sıra, tüm yatırımcılar için en keyifli alım satımı sağlayacak bir para biriminin listelenmesine ilişkin sorunların hızlı ve etkin bir şekilde çözülmesine ayrıca olanak tanır.

Catex proje ekibi ayrıca sevileceği muhtemelen olan ve her kullanıcısının şansını deneyebileceği piyango oyunlarını öne sürecek. Bu piyango oyununda büyük bir ödül kazanılması şansınıza bağlı olarak muhtemel olacak. Bu tip etkinlikleri seven, şansına güvenen ve heyecan yaşamak isteyen kişiler tarafından kabul görecek harika bir ayrıntı olarak kullanıma sunulacak.

Üstelik bu şans oyununda kazanılacak olan yatırılan bahsin miktarlarının 12, 13, 14 ve 15 gibi katlar kazanmak mümkün. Bunları kim istemez ? Yazının başında da ilettiğim gibi Catex platformu bir platformdan daha fazlası olacak.

Sonuç İtibariyle;

Yapmış olduğum incelemelerim sonucunda, sizlerden dikkat etmenizi istediğim bir kaç önemli nokta var. Bunlardan en önemlisi iyi bir kripto para ticaret platformlarının kullanıcılarına en uygun ve basit koşullarda işlem yapabilme imkanı sağlamanın yanında, kullanıcılar için sağlamış oldukları ek gelirlerin cazip olmasıdır. Bu koşulları da kolayca sağlayacak olan sizlerinde okuyarak bilgi sahibi olduğunuz CatEx platformu ile yaparak elde edebileceksiniz. Kullanıcıların CatEx platformunu kullanarak yapacakları en ayrıcalıklı kazanç ise CATT adındaki tokenleri kazanmaları olacaktır. CatEx platformunda ayrıcalıklı olarak çok dilli bir arayüzünün sağlayacağı kullanıcı dostu arayüzün evrensel olarak bir çok kullanıcının da bilinçli ve sağlıklı işlemler yapmasına olanak sağlayacaktır. Akıllı telefonlarda bulunan IOS ve Android işletim sistemini destekleyen tüm cihazlarda dilediğiniz yerde kullanım yapabileceksiniz. Bu ayrıcalık bile günümüz çağında hala bir çok borsada bulunmuyor, buna ayrıca önemli bir ayrıntı.

Bu projeyi sevenler ve onunla daha yakından tanışmak isteyenler, CatEx'in resmi sosyal kaynaklarına bakmak ve tüm sorularınızı telegram sohbetlerinde sormak için harika bir fırsatınız var. Tüm bu faydalı linkler için gerekli linkler aşağıda yer alıyor. Bol şanslar!
WEBSITE: https://www.catex.io/

TELEGRAM: https://t.me/catex_group

ANN THREAD: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5099776.0

BOUNTY THREAD: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5099778.0

FACEBOOK: https://www.facebook.com/officialcatex

TWITTER: https://twitter.com/catexofficial

REDDIT: https://www.reddit.com/r/Catex

DISCORD: https://discord.gg/cYmm6Y2

IOS: https://www.pgyer.com/5dVR

ANDROID: https://www.catex.io/download/Catex_1.0.3.apk


My Bitcointalk Username: dodocum

My Bitcointalk Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1942749

ETH Address: 0x2fFb1b6c38a74990EA2e2Fb084446EFB33fbEF63