Yatırım yaparken insanlar en çok getiri sağlayan yatırım araçlarını seçer. Herkes kendince mantıklı olan ve anlayacağı alanlara yatırım yapar. Menkul ya da gayrimenkul alanlarına yatırım yaparak birikimlerinin yükselmesini ve gelecekte ekonomik sıkıntı yaşamak istemezler. Faiz, tahvil, bono, hisse senedi, altın, döviz ya da diğer emtiyalar gibi yatırım araçları seçilebileceği gibi ev, arsa, işyeri gibi taşınmaz varlıklarda seçilebilir. Hatta gelişen teknoloji ile sınırların kalktığı dijital ortamda risk almayı seven insanlar kaldıraçlı işlemler olan forex piyasalarına da yatırım yapabilir. Dijital varlıklarımızın ve kişisel bilgilerimizin güvenliğini sağlayan kurum ve şirketler aracılığı ile yurtiçi ya da yurt dışına kolaylıkla yatırım yapabiliyoruz.

Şuanda dünyada yerel paralar ve rezerv paralar dışında yaklaşık on yıl önce hayatımıza giren yeni bir dijital varlık olan kriptolar para var. bu paralardan en çok tanınanları Bitcoin, Ethereum, Ripple olmak üzere büyük market değerine ulaşan bu kripto paralar Blockchain Teknolojisine dayanan yeni bir yatırım olanağıdır. Blockchain Teknoljisinin sağladığı yüksek güvenlik, şeffaf yapı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olması gibi avantajlardan dolayı pek çok projede başarılı bir şekilde kullanılıyor. Bu paralara yatırım yapıp bunların ticaretini yapmakta son yıllarda çok popüler durumda.

Tam olarak gündelik hayatta kullanma imkanına sahip olmasakta dijital ortamda çok fazla alanda kullanabileceğimiz kripto paraların gelişen teknolojinin ve talep fazlalığından kaynaklanan aksaklıkları giderecek yeni projelerde geliştiriliyor. Yüksek işlem ücretleri, güven eksikliği, güvenlik kaygısı, işlem hızları gibi eksiklikleri ortadan kaldıracak yeni bir projeden bahsetmek istiyorum sizlere, bu projenin adı SATURN Platform. Proje hakkında daha detaylı bilgiye https://saturn.black internet adresinden ya da https://saturn.black/wp-content/uploads/2018/11/saturn-white-paper-eng-1.0.1.pdf teknik inceleme raporundan ulaşabilirsiniz.

Saturn Platform, kripto para değişiminde borsalardan kaynaklanan aksaklıkların ve eksikliklerin giderilmesi oluşturulmuş yeni bir işlem platformudur. Merkezileşmiş, yüksek işlem ücretleri, hız ve güvenlik sorunu gibi kripto para değişimi sorunlarını çözecek akıllı sözleşmeler ile atomik takas sistemini geliştiriyor. Katılımcıların kripto varlıklarını güvenilir, üçüncü şahıslar olmadan cüzdandan cihaza değiştirebilecekleri kolaylık ve güvenilirlik kriterlerine dayanıyor. Satürn Atomik takas, üç yüzden fazla kripto para için tarafların, farklı blokajlarla çalışan iki dijital varlık arasında düşük ücretle ve merkezi borsalarda yaşanan komplikasyonlar olmadan, iki dijital varlık arasında devrim niteliğinde işlem yapan yeni bir teknolojide değişimlerini sağlayacak.


Bu işlemleri yaparken kullanacağı işlem ise; Saturn çapraz zincir ticareti, dijital varlıkların takası yoluyla eşler arası ticarete geçme maliyetlerini ortadan kaldıracaktır. Saturn platformu, platformun dijital varlıkları iki para birimi arasında taşımasına izin verecek ve işlem akıllı sözleşmeler kullanılarak işlenecek ve işlemi optimize edilecektir. Kripto para birimlerinin Fiat para birimleri cinsinden işlemlere izin verecek bir platformdur.

Burada anlattığımız bu teknolojinin zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, çünkü kripto para birimi işlemcilerinin çoğu bu yeni teknolojiyi bilmediğinden, çapraz zincir işlemleri sık kullanılmamaktadır, bu yeni bir teknolojidir ve hala iyileştirilme aşamasındadır ve daha fazla kullanıcı atomik değişimleri ve nasıl yapılacağını anladıkça etkisi daha fazla kabul edilecektir.

TOKEN ve ICO Bilgisi:

Token Sembolü: XSAT

Tip: ERC-20 Standart

Toplam Token Sayısı: 1.000.000.000 XSAT

Satılacak Token: 750.000.000 XSAT

Fiyat: 0.125 USD


TAKIM:


Kripto para piyasasının aracılara bağımlılığını ortadan kaldırarak alıcı ve satıcıyı doğrudan iletişime geçirerek işlem komisyonundan kurtaran özel bir sistem geliştiren bu platform bu piyasaya çok fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum. Merkezileşmeyen bir platform olan Saturn Platformunun başarılı olacağını düşünüyorum. Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. ICO aşamasına katılmak için kendi araştırmanızı bu kanallardan yapabilirsiniz.


Website: https://saturn.black

BTT Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5075635.0

Teknik inceleme: https://saturn.black/wp-content/uploads/2018/11/saturn-white-paper-eng-1.0.1.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/Saturn-Black-200220127527617

Twitter: https://twitter.com/saturn_twitt

Instagram: https://www.instagram.com/saturn_xsat/

Medium: https://medium.com/saturn-black

Blog: https://saturn.black/blog/

Telegram:

Saturn Resmi Grubu: https://t.me/saturn_ENGchat

Saturn Resmi Kanalı: https://t.me/saturnblack

Saturn Resmi Ödül: https://t.me/joinchat/JdHS-FjKRv21ihGR2y8ZyQ

Benim Bitcointalk Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2535552

Benim Ether Adres: 0x20719d9C3bF80d81C84B1BA006fcD3e59BA27012